Siparişiniz oluşturup adres bilgilerinizi ve teslimat grup saatinizi seçtikten sonra siparişimi tamamla linkini tıkladığınızda ödeme seçenekleri sayfasına ulaşacakasınız. Kredi kartı/banka kartı ile ödeme seçeneğini işaretlediğinizde kart bilgilerinizi girmeniz istenecektir. asyapazari.com, güvenli şifreleme yöntemi olan 128bit SSL güvenlik protokolu ve 3D kontrol altyapısı kullanmaktadır. Bu şekilde websitemiz üzerinden verdiğiniz kredi kartı bilgileriniz şifrelenmekte ve olası bir tehdite karşı korunmaktadır.

3D Güvenli Ödeme ile ödeme nedir?

3D Güvenli Ödeme, internet üzerinden kredi kartı ve banka kartıyla yapılan alışveriş işlemlerinin güvenliğinin artırılması için geliştirilmiş olan bir güvenlik sistemdir.

Visa ve MasterCard'ın geliştirdiği "güvenli internet alışverişi" çözümleri ile hem kart sahipleri hem de üye işyerleri sahtekarlıklara karşı güvence altına alınmıştır.

3D Güvenli Ödeme ile nasıl ödeme yapacağım?

"Ödeme bilgileri" aşamasında, kredi kartı/ banka kartı ödeme seçeneğine kartınızın bilgilerini girdiğinizde "Siparişi Tamamla" butonuna tıklayarak bir sonraki adım olan 3D Güvenli Ödeme'ye yönlendirileceksiniz.

3D Güvenli Ödeme sayfaları bankanıza göre farklılık göstermektedir.

  • Bu sayfada alışverişinize ait bilgilerle birlikte "kişisel güvenlik mesajınız (PAM)" ekranda gözükecektir. Bu mesaj sadece siz ve kartınızı size gönderen banka tarafından bilinmektedir. Mesajın ekranda gözüküyor olması kartı tarafınıza gönderen bankanın web sitesine güvenli olarak bağlandığınızı göstermektedir.
  • Bu sırada kredi kartınızın ait olduğu banka sistemlerinde kayıtlı cep telefonunuza bankanız tarafından tek kullanımlık SMS bilgisi iletilecektir. Cep telefonunuza gelecek mesaj içeriğinde işlemi doğrulamakta kullanacağınız şifreniz ve şifrenin ait olduğu işlem kodu yer alacaktır. "Kişisel Güvence Mesajı" nın size ait olduğunu kontrol ettikten sonra bu şifreyle sisteme kendinizi tanıttığınızda işlem tamamlanacaktır. Siz şifre girişi yapmadan alışveriş tamamlanmaz.

Şifrenin onaylanması ile ödeme işleminiz tamamlanacak ve siparişiniz oluşturulacaktır.

SMS ile gelen şifrenizi 3 dakika içinde kullanmanız gerekmektedir. Aksi halde şifreniz geçersiz olacaktır. Şifrenin geçersiz olması halinde söz konusu ekrandan ikinci bir şifre daha isteyebileceksiniz. Bu şifrenin geçerlilik süresi ise 5 dakika olacaktır. Bir alışveriş işlemi esnasında, en fazla 3 farklı SMS talep edilebilecektir. Aynı şifrenin 3 defa hatalı girilmesi durumunda ise, işleminiz tamamlanamayacaktır.

Cep telefonu bilginiz banka sisteminde kayıtlı değilse veya yukarıdaki işlemleri yapmanıza rağmen bir problem yaşıyorsanız lütfen bankanız ile irtibata geçiniz.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR